Většina lidí by samozřejmě ráda investovala do koupě nového vozidla přímo z výrobní linky. Překážkou jsou ovšem poměrně vysoké pořizovací náklady, které si ne každý může vzhledem k finanční situaci dovolit. Jediným rozumným řešením je proto nákup vozidla ojetého, které však z hlediska kvality nebude odpadním produktem. Jak ovšem vybrat to správné, když se v dané problematice vůbec neorientujete? To se dozvíte v následujících řádcích.
Ojeté vozidlo můžete získat trojím způsobem
Ojeté vozidlo se k novým majitelům může dostat těmito třemi cestičkami:
- v rámci dědictví
- nákupem na online tržištích soukromých vlastníků
- nákupem v autobazaru
První variantou je dědické řízení, které vám přisoudí vozidlo po vašem příbuzném. Tento způsob je ze všech nejpohodlnější, ale zároveň nejméně častý. Proto se jím raději nebudeme nijak výrazněji zabývat. Dále tu máme online tržiště s ojetými automobily, které nabízejí přímo jejich současní majitelé. Říkáte si, že v tomto případě se nemůže nic špatného stát a navíc se vám povede výrazně ušetřit? Jak se to vezme.
Soukromý majitel má totiž pouze jediný cíl – prodat vůz za každou cenu a co možná nejvýhodněji. To znamená, že klidně může zamlčet nějaké skryté vady, jen aby z následného prodeje nesešlo. Kvůli tomu se určitě vyplatí navštívit autorizované autobazary. Tam se můžete spolehnout na kvalitu nabízených produktů, které před opětovným vpuštěním na trh podléhají intenzivním kontrolám technického stavu.
I v případě bazarů můžete tvrdě narazit
Samozřejmě, že i mezi autobazary se najdou takové, které nejednají v zájmu svých klientů. Nutno podotknout, že většinou se jedná o ty méně vyhlášené vyskytující se v zapadlých oblastech. Svůj zájem proto soustřeďte do větších měst. Takový autobazar v Praze si kupříkladu nemůže dovolit prodávat nekvalitní zboží, jelikož by se tím v očích veřejnosti naprosto zdiskreditoval a tím by zákonitě utrpěly i tržby.